Táto stránka je určená pre tých, ktorí sa vážne venujú kulturistike alebo iným silovým športom a rozhodli sa pre užívanie anabolických steroidov (AS) a im podobných látok, aby si tak zlepšili svoju postavu, či dosiahli lepšie umiestnenie na súťaži a všetkým, ktorých problematika AS z nejakého dôvodu zaujíma a chcú sa niečo o nich dozvedieť.

Užívanie AS prináša so sebou určité riziko poškodenia zdravia a každý by si mal sám dobre zvážiť, či mu zvýšenie výkonnosti za to stojí.

Cieľom autorov nie je navádzať vás na užívanie AS alebo iných podporných látok. Ak ste sa rozhodli pre ich užívanie, je to vaše rozhodnutie a taktiež vaša osobná vec. Naším cieľom je poskytnúť na stránke dostatok pravdivých informácií o AS a im podobných látkach, otvorene upozorniť na najčastejšie chyby, ktorých sa dopingoví hriešnici dopúšťajú a pokiaľ to bude v naších silách a budeme vedieť, odpovedať na vaše otázky, či už z problematiky dopingu, výživy, cvičenia alebo prípravy na súťaž. Predkladané informácie o problematike čerpáme jednak z bohatých vlastných skúseností a jednak z nám dostupných zdrojov nachádzajúcich sa či už na internete alebo v papierovej forme.

Autori"Toľko ľudí napísalo o steroidoch také úplné nezmysly, že sa divím, prečo ich nezamestnal sám Oscar Meyers. Boli by z toho dobré rozprávky."

Jeff Everson


"Bohužiaľ žije stále veľa kulturistov v ilúziach, že sú niektoré suplementy skutočne schopné nahradiť steroidy. Vďaka suplementom môžete dosiahnúť určitých výsledkov, nikdy ale nezlomíte svoje genetické vlohy a nestane sa z vás nádejný Mr. Olympia. Nič okrem steroidov nemôže mať účinky, o ktorých mnohí tajne snívajú."

Greg Zulak


"Liečivo, o ktorom sa tvrdí, že nemá žiadne nežiaduce účinky, je v silnom podozrení, že nemá ani žiadne účinky hlavné."

Gustav Kuschinsky


"Lekárska komunita si stále zachováva rovnaký postoj voči anabolickým steroidom, pretože väčšina lekárov túto tému neustále ignoruje a to čo sa týka vedľajších účinkov i schopnosti pozitívne ovplyvniť výkonnosť športovcov. Takzvaní "odborníci" zdravotné riziká obvykle preháňajú, aby ľudí od užívania steroidov odradili. Ich špekulácie ale často vychádzajú iba z niekoľkých individuálnych prípadov."

Sergio Oliveira


"Všetci vieme, že sa v kulturistike užívajú anabolické steroidy. Musím uznať, že i ja rád vidím na pódiu mohutných a vyrysovaných borcov, ktorí svoje výsledky dosiahli vďaka steroidom. Trochu ma ale mrzí, keď títo pretekári prehlasujú, že za svoj svalový rozvoj vďačia genetike a tvrdému tréningu. Áno, samozrejme musia mať výborné genetické vlohy a skúsenosti s intenzívnym tréningom, ale majú ďaleko k prirodzenej ceste za športovými výsledkami. Medzi športovcami na súťažiach, kde sa prevádzajú dopingové testy a športovcami zo súťaží, kde sa tieto testy nerobia, je obrovský rozdiel. A nikto ma nepresvedčí, že je to vďaka genetike a tvrdému tréningu. Nie je pochýb o tom, že to spôsobily steroidy."

čitateľ časopisu MuscleMag


"Pokiaľ by som vám mal po pravde povedať, koľko športovcov vlastne berie steroidy, boli by ste na jednej strane veľmi prekvapení a na druhej strane by vás obklopil smútok. Je mi to ľúto, ale je to tak. Nemôžem na tom nič zmeniť. Môžem vám iba doporučiť, aby ste brali veci také, aké v skutočnosti sú a zmierili sa s faktom, že veľa športovcov berie steroidy."

Mick Hart


"Je pravdou, že steroidy môžu výrazne ovplyvniť vzhľad vašeho tela. Pokiaľ by to ale boli práve steroidy, ktoré z vás urobia šampióna, tak by okolo nás pobehovali desiatky, ak nie stovky kulturistických šampiónov. Steroidy užívajú milióny ľudí a iba skutočne malý zlomok z nich má šancu na profesionálnu kulturistickú kariéru. Ako stále radím - riaďte sa vlastným rozumom a nenechajte sa zmiasť."

Greg Zulak


"Hoci hororové vízie o rakovine a zlýhaní pečene majú k pravde ďaleko, ešte som sa nestretol so športovcom, ktorý by netrpel vďaka steroidom aspoň nejakou formou vedľajších účinkov."

Ron Harris 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

TOPlist

sportnutrition.sk - diskusné fórum
 
Vaše otázky a pripomienky píšte na adresu steroidy@szm.sk